Нефтохимик се наложи над Атлетик (Куклен)

Нефтохимик извоюва трета поредна победа от началото на сезона в Югоизточната Трета лига. Днес на стадион Лазур „шейховете“ се наложиха над Атлетик /Куклен/ с 2:0. Домакините изцяло владееха случващото се на терена и заслужено се поздравиха с победата.

Нефтохимик откри резултата в 19-та минута. При флангова атака отдясно Стоян Калев центрира в наказателното поле, където след рикошет, топката стигна до непокрития Цветан Филипов и той се разписа за 1:0 През втората част доминацията на „шейховете“ продължи. Те пропуснаха няколко добри възможности да покачат резултата. Крайното 2:0 оформи Деян Христов в последната минута на редовното време. След контраатака от дясно Стоян Калев центрира към Стойко Иванов. Той стреля, но улучи напречната греда, а отбитата топка попадна в Христов, който бе безпогрешен при добавката.

В следващия кръг „шейховете“ гостуват на Карнобат. Двубоят е на 1-ви септември, от 17:30 ч.

Състав на Нефтохимик: Ферди Мюмюнов, Стоян Калев, Станислав Жеков, Цветан Чахов (90 Мирослав Радев), Йолиян Милков, Цветан Филипов, Цветомир Цонков, Михаил Георгиев (82 Живко Илиев), Кристиян Мирославов (67 Стойко Иванов), Деян Христов, Даниел Стаматов

Резерви: Атанас Гичев, Даниел Стаматов, Данил Андреев, Стивън Славков