Познато: един корнер беше достатъчен на Атлетико (галерия)

Отборът на Атлетико Мадрид записа първа победа в Ла Лига след 1:0 у дома над комшиите от Райо Валекано. Тимът на Диего Симеоне по никакъв начин не впечатли и на практика нямаше чисто голово положение. Попадението дойде в 63-ата минута след точно позициониране на Антоан Гризман и спечелена втора топка след изпълнение на корнер.
Коке беше оставен извън стартовите 11. Диего Симеоне подреди офанзивно 4-4-2 с Антоан Гризман и Диего Коща в нападение, подкрепяни по крилата от Анхел Корея и Тома Льомар. Символичните гости от “Вайекас” разчитаха на изпитаната схема 4-2-3-1.

Преди срещата световните шампиони Антоан Гризман, Люка Ернандес и Тома Льомар показаха завоюваната в Русия световна купа.

Първото полувреме не предложи особен спектакъл. Домакините владееха топката, но рядко изостряха нападенията си. Първият удар в мача дойде от главата на Адриан Ембарба в четвъртата минута, но мина малко над гредата на Ян Облак. В 15-ата Люка и Льомар комбинираха добре и атаката завърши с корнер. Първата част ще се запомни най-вече с петте корнера, изпълнени в първия четвърт час.
Най-интересният момент за първите 45 минути дойде в 37-ата, когато Льомар шутира опасно и вратарят на "пчеличките" Алберто Гарсия успя да се справи. Минуута по-рано Хуанфран беше сменен заради мускулни проблеми и на терена излезе Томас.
В 48-ата Саул получи от Томас и шутира доста опасно. С началото на втората част момчетата на Диего Симеоне показаха признаци на съживяване в търсене на гола. В 60-ата Трехо стреля близо до целта.
Точно когато Райо беше поизравнил играта, падна попадение в мрежата на Алберто. “Лос колчонерос” реализираха по познат начин: след изпълнен корнер Стефан Савич стреля с глава, но се получи подаване за Гризман в малкото наказателно поле. Френският нападател изпревари своя пазач и насочи от четири метра в мрежата - 1:0.
В края на двубоя момчетата от “Вайекас” тръгнаха по-смело напред. В 81-ата минута Алекс Морено центрира много остро, но словенският страж внимаваше и се намеси точно. Стотина секунди по-късно Савич можеше да си отбележи автогол след ново опасно центриране. В 84-ата пък при удар на Луис Адвинкула топката облиза гредата. В 90-ата Облак показа защо струва 100 милиона и запази точките след брилянтно спасяване.
Така Атлетико има четири точки от два мача след ремито срещу Валенсия преди седмица.