България ще играе за бронза на Балканиадата за девойки

Волейболистките от националния ни отбор за девойки до 19 години ще играят за бронзовите медали на Балканиадата в Сърбия. Момичетата на селекционера Асен Методиев отстъпиха на връстничките си от Турция с 1:3 (21:25, 25:16, 13:25, 19:25) във втория полуфинал на турнира в Чачак, игран късно снощи.

Така младите ни националки ще излязат срещу Черна гора в битка за бронза днес (25 август). Срещата е от 16,40 часа българско време. След това от 19,00 часа в спора за титлата един срещу друг ще играят домакините от Сърбия и Турция.

Младите български "лъвици" тръгнаха силно в първия гейм, като имаха преднина до средата му. След това девойките на Турция набраха инерция и излязоха напред, успявайки да задържат превъзходството си и повеждайки с 1:0 след 25:21, Доминацията на туркините продължи и в началото на втората част. Но след 9:9 българските момичета обърнаха и направиха разлика. Тя се запази стабилна до края и след 25:16 България изравни.

Младите волейболистки на Южната ни съседка владееха почти напълно положението и в следващите два гейма. В решителната четвърта част "лъвиците" успяха да скъсят разликата, но не успяха да стигнат до тайбрек - 25:19 и 3:1 за Турция.