Лион нанесе първа загуба на Страсбург

Отборът на Лион се постара бързо да се реваншира на феновете си след загубата от Реймс в миналия кръг. Днес "хлапетата" не оставиха шансове на Страсбург и спечелиха срещу тима от Елзас с 2:0. Точни бяха Мартен Терие в 42-ата минута и Бертран Траоре в 64-ата. Загубата е първа за Страсбург, който трябва да благодари на вратаря си Матс Селс, че не получи повече голове на "Стад дьо Люмиер".

Домакините направиха доста пропуски преди все пак да открият резултата. В края на първото полувреме Терие се отскубна отляво и с много премерен фалцов удар прати топката във вратата.

Лион продължи да е по-добрият отбор и след почивката. В 64-ата минута Траоре получи пас в наказателното поле, финтира вратаря на гостите и спокойно покачи на 2:0.

С 6 точки тимът на Брюно Женесио се изравни с Пари Сен Жермен, Ним, Дижон и Реймс, но всички те имат мач по-малко.