Два ранни гола не стигнаха на Реал Сосиедад за втора победа

Реал Сосиедад се размина с възможността да запази пълния си актив от точки след втория кръг в Примера. Баските направиха 2:2 при гостуването си на Леганес и временно оглавиха класирането, но едва ли са доволни от резултата, защото още преди почивката водеха с 2:0. Домакините обаче не се предадоха и заслужено стигнаха до равенството с две попадения на Набил Ел Зар.

Давид Сурутуса изведе Реал Сосиедад напред в 11-ата минута. Гостите организираха продължителна атака, а перфектното подаване на Йосеба Салдуа задължи Сурутуса да прати топката в мрежата. Само 6 минути по-късно баските отново пробиха по десния фланг и въпреки че първоначално Иван Куеяр се справи с опасността, при добавката Асиер Ияраменди беше безпощаден.

В 54-ата минута Ел Зар излезе на удобна позиция и върна един гол, а в 89-ата отново той беше на точното място, за да донесе точката на Леганес.

За домакините това е първа точка след два изиграни кръга.