Загорчич: Искам всеки мач да играем по този начин

Треньорът на Славия Златомир Загорчич остана доволен от победата с 2:0 над Дунав. Той имаше забележки за представянето през първата част, но похвали футболистите си за играта им след почивката и заяви, че иска във всеки мач да играят по този начин.

“Доволен съм от трите точки, но не съм доволен от играта ни през първото полувреме. Много съм доволен от първия гол, който вкарахме. Искам всеки мач да играем по този начин. Днес напрежението бе голямо след двете поредни загуби в първенството и отпадането от евротурнирите. Това бе ясно видимо през първата част с големия страх и пазенето от единоборства. За наш късмет успяхме да си спечелим мача и смятам, че бе напълно заслужено. Ако съперникът бе повел, за нас щеше да е много по-трудно да се върнем в мача. За наш късмет Жоро пак успя да спаси дузпата. Второто полувреме след гола Славия вече приличаше на това, което бе преди месец”, заяви Загорчич.

Той коментира и предстоящия мач с Лудогорец, като заяви, че разградчани са фаворит.

“Независимо колко мача има в евротурнирите, Лудогорец си остава фаворит срещу нас. Те имат достатъчно футболисти. Ние днес бяхме с група от 18 човека - с толкова разполагаме. Даже Йомов беше контузен. Милчо през цялата седмица имаше температура. имаме много вътрешни проблеми с контузии. Стерякис също. Разполагаме с малко хора, но днес играчите показаха, че могат да правят това, което тренираме от началото на първенството”, допълни сърбинът.