ПСЖ тръгна с класика срещу Каен, Неймар започна с головете

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен започна с успех защитата на титлата си в Лига 1. Парижани надиграха с класическото 3:0 тима на Каен след попадения на бразилската звезда Неймар в 10-ата минута, Адриен Рабио в 35-ата и Тимоти Уеа в 89-ата минута. Впечатление направи раздвижената игра на гранда от Париж в предни позиции, където липсваха Единсон Квани и Килиан Мбапе.
Немският наставник на ПСЖ Томас Тухел заложи на ветерана Джанлуиджи Буфон под рамката на вратата, а пред него действаха Тиаго Силва и Маркиньос. В предни позиции Кристофър Нкунку, Неймар и Анхел Ди Мария бяха тези, които трябваше да притесняват отбраната на Каен.

Срещата започна по-силно за френския шампион, който не изгуби излишно време и упражни териториален домакински натиск, който доведе до гол на Неймар още в 10-ата минута. Бразилската звезда на "парижани" получи страхотен разсичащ защитата пас от Кристофър Нкунку и останал очи в очи със стража на Каен, не пропусна да отбележи.

В 21-ата минута изстрел по земята на Анхел Ди Мария бе париран с вещина от Брис Самба. Футболистите на ПСЖ продължиха да бъдат по-дейни в предни позиции, а отбраната на Каен все по-трудно намираше противодействие на скоростните атаки на Неймар и компания, които обградиха наказателното поле на своя по-опонент.

В 35-ата минута Адриен Рабио удвои преднината на парижани, възползвайки се от добър успореден пас на Анхел Ди Мария. Аржентинското крило елиминира по блестящ начин съпротивата на Адама Мбенг, след което извади топката успоредно на вратата на Брис Самба. Там връхлитащият Рабио не пропусна да насочи подаването в мрежата - 2:0. В края на първата част стражът Джанлуиджи Буфон показа класа, предотвратявайки сигурен автогол на капитана Тиаго Силва. Бразилският защитник опита да избие удар с глава на нападател на Каен, но насочи топката право към вратата на своя тим. За негово щастие Буфон показа добър рефлекс и запази преднината на ПСЖ от два гола.

През втората част гостите от Каен погледнаха по-уверено в предни позиции и принудиха ПСЖ да се прибере по-задни позиции, очаквайки да атакува своя момент с бърза контра. В 61-ата минута Ди Мария пропусна златна възможност да направи резултата класически, стреляйки с глава от непосредствена близост право в ръцете на Брис Самба. В 84-ата минута Тимоти Уеа нацели страничния стълб на вратата зад Самба и се размина с възможността да попадне сред гомайсторите за парижани в днешния двубой. Само пет минути по-късно Уеа достигна до своя мечтан гол, възползвайки се от груба грешка на стража на Каен. Брис Самба се засуети, след като получи върната топка от свой колега и поднесе топката на Уеа току пред опразнената врата, а младокът не пропусна отдалата му се възможност.