Руснакът Артур Далалоян спечели 2 титли на финалите на уредите

Руснакът Артур Далалоян спечели два златни и един бронзов медал на финалите на отделните уреди на европейското първенство по спортна гимнастика, което завърши днес в Глазгоу (Шотландия).
22-годишният Далалоян стана първи на успоредка с 15.443 точки, първи на прескок с 14.900 точки и трети на земя с 14.466.

Така той вече има четири европейски титли в кариерата си след златото в отборната надпревара в Глазгоу и титлата през 2017-а на прескок.

Руснакът има още сребро и бронз от континентални шампионати.

Втори на успоредка завърши Давид Белявский (Русия) с 15.166 точки, а трети е Оливер Хеги (Швейцария) с 14.633.

26-годишният Белявский спечели 15-и медал от европейско първенство.

В последния финал, този на висилка титлата завоюва 25-годишният Оливер Хеги (Швейцария) с 14.700 точки, за когото това е първи златен медал от шампионат на Стария континент.

Втори остана легендата на спортната гимнастика - олимпийски шампион от Лондон 2012, двукратен световен и двукратен европейски първенец на висилка Епке Зондерланд с 14.400 точки. 32-годишният холандец допусна грешка в изпълнението си.

Трети се нареди Давид Вечернеш (Унгария) с 14.033 точки.