Елефтериос Петруниас затвърди доминацията си на халки на ЕП (видео + снимки)

Олимпийският шампион от Рио 2016 Елефтериос Петруниас (Гърция) спечели четвърта поредна европейска титла на халки на финалите на отделните уреди на континенталното първенство по спортна гимнастика в Глазгоу (Шотландия).

27-годишният Петруниас заслужи златото с 15.466 точки.

Втори се класира Ибрахим Чолак (Турция) с 15.100 точки, а брозновото отличие спечели Кортни Тълок (Великобритания) с 15.000.

Петруниас е доминант на уреда в последните сезони, като няма загубено голямо състезание от 2015 година насам. Той триумфира на Олимпиадата в Рио 2016, а освен това е двукратен световен и четирикратен европейски шампион.

На земна гимнастика титлата спечели Доминик Кънингам (Великобритания) с 14.666 точки.

Среброто взе Артьом Долгопят (Израел) с 14.466 точки, а трети е Артур Далалоян (Русия) също с 14.466 точки, но има по-слаба оценка за изпълнение.

Изненадващо европейски шампион на кон с гривни стана 19-годишният Рис МакКленаган (Ирландия) с 15.300 точки.

Двама гимнастици взеха сребърни отличия. Роберт Селигман (Хърватия) и Сашо Бертончели (Словения) получиха еднакви оценки от по 14.866 точки, както и еднакви оценки за трудност и изпълнение.

Олимпийският, двукратен световен и европейски шампион Макс Уитлок (Великобритания) падна от уреда и остана едва седми с 14.000 точки.