Шампион в криза: Локо (М) загуби от новак в дебюта на Смолов

Шампионът на Русия Локомотив (Москва) не се радва на добър старт на сезона, в който трябва да защитава титлата си. Днес "железничарите" отстъпиха с 0:1 в гостуването си на новака Оренбург и все още нямат гол отбелязан в първите три кръга. Негативната серия без попадение дори е от 4 мача, ако броим и загубата за Суперкупата на Русия от ЦСКА (Москва) с 0:1.

Разочарованието за тима на Юрий Сьомин е още по-голямо заради инвестираните средства в нови попълнения. Преди броени дни Локомотив плати 9 млн. евро на Краснодар за Фьодор Смолов, който не направи нищо запомнящо се в дебюта си. Гжегож Криховяк също беше титуляр за столичани, а Бенедикт Хьоведес все още не е готов за игра.

Победата на Оренбург донесе Андреа Чуканов в първата минута на добавеното време. Успехът изкачи тима на второ място във временното класиране с 6 точки, а Локо има само 2 в актива си и е сред последните в таблицата.

През първите 45 минути "железничарите" доминираха и създадоха няколко добри положения за гол, докато домакините рядко атакуваха. Националът Алексей Миранчук пропиля възможност да даде ранен аванс на Локо, след това и Смолов беше спрян от вратаря Евгений Фролов.

Футболистите на Оренбург станаха по-агресивни след почивката и отправиха няколко далечни удара, които не затрудниха Гилерме. В 90-ата минута Джеферсон Фарфан помисли, че е вкарал гол за Локомотив, но страничният съдия беше вдигнал флага за засада. Секунди по-късно Чуканов с брилянтен удар извън наказателното поле съкруши шампионите.

В следващия кръг отборът на Сьомин ще гостува на друг новак - Криля Советов, в търсене на първи гол и първа победа, а Оренбург ще пътува до Каспийск за мач с Анжи.