Ричарлисон не бе достатъчен на Евертън срещу португалската колония на Уулвс

Феновете на Евертън имат нов любимец и той се казва Ричарлисон. 21-годишният бразилец, който бе привлечен от Уотфорд за 35 милиона паунда, дебютира по блестящ начин за “карамелите”. Той се разписа на два пъти при гостуването на Уулвърхамптън, но това не бе достатъчно и двубоят завърши 2:2.

Ричарлисон откри резултата в 17-ата минута, но Рубен Невеш изравни от пряк свободен удар минута преди края на първото полувреме. Фаулът, от който се разписа, бе отсъден след нарушение на Ягиелка, за което той получи червен картон. Въпреки че остана с 10 човека, Евертън отново поведе в 67-ата минута след втория гол на Ричарлисон. “Вълците” обаче успяха да изравнят десет минути преди края, когато Хименес се разписа.

Новаците от Уулвърхамптън направиха сериозна селекция, основно от португалци, благодарение на работата си с мениджъра Жорже Мендеш и имат сериозни амбиции. Петима португалци бяха в стартовия състав, което е рекорд за Висшата лига. Днешният сблъсък бе и битка между двама треньори от Португалия в лицето на Нуно Еспирито Санто и Марко Силва. Евертън също направи мащабна селекция, като все още не може да разчита на привлечените в края на трансферния прозорец Йери Мина, Андре Гомеш, Бернар и Курт Зума.

“Карамелите” започнаха по-силно и доминираха през първото полувреме. В 17-ата минута защитата на Уулвс не се справи с центриране от фаул и Ричарлисон откри резултата. Нещата обаче се промениха за отбора на Марко Силва в 40-ата минута. Тогава Ягиелка не прецени влизането си за една топка и закачи много неприятно Жота в глезена, за което получи червен картон. От свободния удар Рубен Невеш изравни резултата в дебюта си във Висшата лига. Ударът му бе отличен, но в ъгъла на Пикфорд, който тръгна в другата посока.

След почивката “вълците” не успяха да се възползват от численото си преимущество и да контролират случващото се на терена. Те търсеха гола, като се изнесоха в предни позиции, но това позволи на съперника да ги изненада на контраатака. В 67-ата минута Тосун изведе Ричарлисон, а той с хубав удар прати топката покрай Руи Патрисио. Последва натиск на Уулвърхамптън и домакините успяха да стигнат до изравняване десет минути преди края. Тогава Рубен Невеш с прекрасно центриране намери Раул Хименес, който с глава се разписа.