Рейнджърс взе добра преднина срещу Марибор

Отборът на Глазгоу Рейнджърс се добра до победа с 3:1 над Марибор в първия мач между двата тима от третия предварителен кръг в Лига Европа. Възпитаниците на Стивън Джерард трябваше доста да се потрудят, но постигнаха добра турнирна победа и увеличиха сериозно шансовете си за класиране в следващата фаза.

Срещата започна добре за домакините и в 6-ата минута те откриха резултата. Удар на Кент бе спасен от вратаря, но Морелос отблизо успя да добута топката във вратата за 1:0.

В 40-ата минута обаче Марибор изравни, а голът отбеляза Байде със страхотен диагонален шут от малък ъгъл.

Рейнджърс обаче отново поведе в 50-ата минута от дузпа. Морелос бе задържан в пеналта и съдията посочи бялата точка, а Таверниер отбеляза наказателния удар.

В 86-ата минута шотландците се добраха и до трети гол. Мърфи центрира отляво и Кулибали с глава оформи крайното 3:1.

Така Рейнджърс взе заслужена победа и е фаворит преди реванша. Марибор обаче не бива да бъде отписван и със сигурност ще опита да направи обрат на свой терен след седмица.