Живко Миланов не влезе за АПОЕЛ при ценно реми като гост в ЛЕ

Отборът на АПОЕЛ (Никозия) си тръгна с равенство 2:2 от гостуването си на Апоел (Беер Шева) в Израел. Срещата бе от третия предварителен кръг на Лига Европа, а кипърците записаха на сметката си никак нелош турнирен резултат. Българският защитник Живко Миланов остана на пейката за гостите и не влезе в игра.

Тимът от Никозия дори може да съжалява, че не записа победа в този двубой. Гостите поведоха с два гола след точни изстрели на Нино Мораиш в 13-ата минута от дузпа и на Далеторе в 28-ата минута.

Домакините обаче не се предадоха и успяха да стигнат поне до равенството. Огу намали в 42-ата минута, а Нуакаеме възстанови равенството в 70-ата минута.

АПОЕЛ (Никозия) дори завърши мача в намален състав, след като Делаторе получи втори жълт и червен картон в 80-ата минута, но домакините не успяха да се възползват и да измъкнат победата в заключителните минути.

Така АПОЕЛ (Никозия) има леко преимущество преди реванша на свой терен, но и израелците не бива да бъдат отписвани.