Британски триумф и в мъжкия спринт на 100 м в Берлин

Великобритания не остави шанс за нито един един златен медал в спринта на 100 метра на Европейското първенство по лека атлетика в Берлин. След като по-рано днес Дина Ашър-Смит триумфира при жените с нов национален рекорд на страната си от 10.85 секунди, Зарнел Хюз спечели златото на 100 м при мъжете с нов рекорд на шампионатите от 9.95 секунди (0.0 м/сек).

В оспорвана борба със съотборника си Рийс Прескод той се наложи с 1 стотна от секундата. Прескод финишира втори за 9.96 сек с изравнен национален рекорд за младежи под 23 години. Ямаецът с турски паспорт Джак Али Харви успя да се наложи в битката за бронзовото отличие с 10.01 сек.

Третият представител на Великобритания във финала Чижинду Уджа записа личен рекорд за сезона от 10.06 сек, но малко не му достигна да се качи на почетната стълбичка. Младият италианец Филипо Торту остана пети с 10.05 сек.

Европейският рекордьор и бронзов медалист от Амстердам преди две години Джими Вико (Франция) не излезе във финала, след като е получил контузия.