Богларка Девай от Унгария спечели титлата на прескок на ЕП

Богларка Девай от Унгария спечели титлата на прескок на финалите на отделните уреди на европейското първенство по спортна гимнастика за жени в Глазгоу (Шотландия). 18-годишната унгарка откри състезанието днес и направи два много стабилни прескока, за които получи средна оценка от 14.349 точки. За Девай това е втори медал от континентален шампионат след бронза на същия уред миналата година в Клуж (Румъния).

Втора се класира рускинята Ангелина Мелникова с 14.233 точки, а трета е Дениса Голгота (Румъния) с 14.166 точки. Нина Дервел от Белгия защити успешно европейската си титла на смесена успоредка, след като получи оценка 14.733 точки на финала. Втора е Йона Адлертег (Швеция) с 14.533 точки, а бронзовото отличие спечели Ангелина Мелникова (Русия) с 14.366 точки.

Нина Дервел взе среброто на греда с 13.600 точки и вече има три медала от европейски първенства. Тя е и бронзова медалистка на греда от световния шампионат в Монреал 2017.

Олимпийската шампионка от Рио 2016 Сане Веверс (Холандия) завоюва титлата на греда с 13.900 точки, а трета се класира французойката Марин Бойе с 13.166 точки. На земя златото взе Мелани дос Сантос (Франция) с 13.766 точки. След нея се наредиха Дениса Голгота (Румъния) с 13.600 точки и Аксел Клинкарт (Белгия) с 13.400 точки. От 9 до 12 август в Глазгоу ще се проведе европейското първенство по спортна гимнастика за мъже и младежи.