Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Оренбург отнесе Криля Советов с класика (видео)

Новаците Криля Советов и Оренбург се изправиха един срещу друг още във 2-ия кръг на Премиер лигата в Русия. Срещата бе на стадион "Самара Арена" и завърши с убедителен успех на гостите с 3:0.

Оренбург поведе в резултата в 26-ата минута, когато Адесойе Ойеволе центрира в наказателното поле и Андрей Козлов с глава насочи топката в мрежата.

Домакините можеха да изравнят в 37-ата минута, когато получиха дузпа в своя полза, но ударът на Сърджан Мияйлович от бялата точка бе спасен от вратаря, а дори и при опита за добавка Евгений Фролов се хвърли самоотвержено и не допусна да се стигне до гол.

Още в следващата минута Оренбург удвои преднината си. Тимът организира бърза контра, удар на Алексей Сутормин бе избит от вратаря, но Сергей Бреев отблизо довкара за 0:2.

В самия край на първото полувреме гостите направиха преднината си класическа, а отново точен бе Козлов с глава след центриране от корнер на Денис Попович.

Така Оренбург записа първата си победа за сезона и вече има 3 точки в актива си. Криля Советов пък е с 1 спечелена точка и все още не е усещал вкуса на победата.