Радостина Стоянова спечели две титли и постави два лични рекорда в Белгия

23-годишната спринтьорка Радостина Стоянова спечели две титли и постави два лични рекорда на международния турнир по лека атлетика в белгийския град Льовен. Атлетката от "Русе Кар Мотор Спорт" триумфира на 100 метра с 11.82 секунди, изпреварвайки Елиз Мехаус (Белгия), която остана втора с 11.89 секунди. Стоянова е номер 3 в българската ранглиста на 100 метра след Ивет Лалова и Инна Ефтимова.

В сериите българката завърши втора след холандката Лийке Клавер с 11.75 срещу 11.49 при попътен вятър от 0.7 метра/секунди и постави личен рекорд. До този момент най-доброто й постижение в дисциплината беше 11.84, регистрирано в Пловдив на 10 юни при насрещен вятър 1.6 м/сек. На 400 метра Стоянова победи с личен рекорд от 53.66 секунди пред Катри Мустола (Финландия) с 54.26 секунди.

На Балканиадата в Стара Загора преди две седмици тя постави предишния си личен рекорд в бягането на една обиколка - 53.78 секунди. На същия турнир четирикратният шампион на България в хвърлянето на копие Марк Славов се класира на второ място, подобрявайки личния си рекорд със 123 сантиметра. 24-годишният атлет от Берое (Стара Загора) прати уреда на 74.76 метра. Пред него завърши само шампионът на Белгия Тимъти Ерман със 75.90, лично постижение за сезона. Досега най-добрият резултат на Славов беше 73.53 при третото му място на Балканиадата в Стара Загора на 21 юли.