Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Мигел Оливейра спечели в клас Moto2 в старта за Гран При на Чехия

Португалецът Мигел Оливейра с КТМ спечели старта за Голямата награда на Чехия в клас Мото 2, десети кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта. 23-годишният Оливейра беше най-бърз на пистата "Муджело" с време 39:22.324 минути и записа втора победа за сезона и общо пета в кариерата си. Той изпревари със 70 хилядни от секундата Лука Марини (Италия) с "Калекс", а трети на 525 хилядни остана Франческо Баняя (Италия) с "Калекс".

След победата Мигел Оливейра излезе на върха в класирането в Мото 2 със 166 точки след 10 от общо 19 старта за сезона. Той има аванс от 2 точки пред Франческо Баняя, а трети е Алекс Маркес (Испания) с "Калекс" със 113 точки.