Хеттрик на Преслав Боруков при победа на младежите на Шефилд Уензди (видео)

Нов силен мач направи българската надежда Преслав Боруков за втория отбор на Шефилд Уензди. Боруков наниза три от петте гола за успеха с 5:1 над Корби Таун в контрола, а също така подаде и за първото попадение в мача. Гостите от Шефилд Уензди откриха резултата в 11-ата минута, когато центриране от ляво намери Боруков. Роденият през 2000-ата година в София футболист върна към съотборника си Лиъм Уолдък, който не сбърка за 0:1.

В 16-ата минута Боруков направи 2:0, след като получи пас от дълбочина и сам срещу вратаря успя да го преодолее. Той се разписа след това за 3:0 в 43-ата минута, след като защитата на домакините не се ориентира при меле и отбила се от гредата топка. В 62-ата минута пък направи 4:0, засичайки отблизо подаване от дясно. До края на мача гостите от Шефилд Уензди U23 направиха 5:0, а домакините съвсем накрая оформиха поражението си на 1:5. С тези три гола Преслав Боруков вече има пет попадения от началото на подготовката с тима до 23 години.