България ще играе за 11-ото място на Европейското по баскетбол за юноши до 18 години

Националният отбор на България по баскетбол за юноши до 18 години ще играе за 11-ото място на Европейското първенство в дивизия "В", което се провежда в Скопие. В първия си мач за разпределение на местата от 9-о до 12-о играчите на старши треньора Мануел Марков отстъпиха със 72:78 (20:16, 15:24, 16:18, 21:20) пред Унгария. Ключова за изхода на срещата се оказа втората четвърт, която българският тим загуби с цели 9 точки разлика и така се оттегли на почивката с пасив от 5 точки при 35:40.

Силно началото на заключителната четвърта част даде надежди на българите, които дори изравниха при 68:68 след кош на капитана Цветомир Чернокожев, но Унгария отговори със серия от 10:2 точки в рамките на следващите по-малко от 3 минути и с това спечели мача.

Най-резултатен за българския отбор с 23 точки бе Александър Стоименов, а още 18 добави Чернокожев. Андрей Петков вкара 10 точки. За Унгария Адам Шомоги реализира 26 точки, Мате Фазекас прибави 15, а с 14 остана Герго Мелег.

В неделя е последният мач на българския тим на първенството, като съперник ще бъде загубилият от срещата межди Полша и Израел.