Рейнджърс продължава след реми у дома

Отборът на Глазгоу Рейнджърс се класира за 3-ия предварителен кръг на Лига Европа. Това стана факт след равенство 1:1 с Осиек у дома на своя "Айброкс Стейдиъм". Шотландците бяха спечелили с 1:0 в първия мач в Хърватия и така с общ резултат 2:1 продължават напред.

Срещата бе доста равностойна, като домакините все пак първи взеха преднина в мача с гол на Никола Катич в 53-ата минута, който даде спокойствие на играчите в синьо.

В 89-ата минута обаче Осиек успя да изравни чрез Борна Баришич и направи края на мача доста напрегнат, тъй като хърватите имаха нужда от само още един гол, за да продължат напред. Такъв обаче не падна и Рейнджърс е в следващата фаза.

Мачът ще се запомни и със сериозните сблъсъци между фенове на двата отбора преди неговото начало.

В крайна сметка шотландският тим е в третия предварителен кръг, където му предстои да се изправи срещу словенския Марибор.