Нулево равенство стигна на Селтик

Селтик изигра умно реванша срещу Розенборг и направи нулево равенство, което бе напълно достатъчно н "детелините" за класиране за третия предварителен кръг на Шампионската лига. Отборът на Брендън Роджърс спечели у дома с 3:1 и това направи сложна задачата на норвежците, които създадоха твърде малко положения пред своите фенове и закономерно отпаднаха.

Селтик не изигра добро първо полувреме, но успя да опази вратата си суха. Домакините разчитаха най-вече на звездата си Никлас Бендтнер, но той нямаше ден и пропусна две възможности да открие резултата. След почивката норвежците рискуваха и хвърлиха повече сили в предни позиции, но така и не стигнаха до гол, който да върне интригата.

В следващия кръг Селтик ще се изправи срещу АЕК Атина, а Розенборг ще мери сили с ирландския Корк Сити в опит да се добере до групите в Лига Европа.