Манчестър Юнайтед пребори Реал Мадрид в Маями (видео)

Манчестър Юнайтед победи с 2:1 Реал Мадрид в третия си мач от турнира “International Champions Cup”. Двубоят се игра в Маями на “Хард Рок Сетйдиъм”. “Червените дяволи” поведоха с голове на Алексис Санчес в 18-ата и Андер Ерера в 27-ата минута, а Карим Бензема върна едно попадение за “Белия балет” в 45-ата минута.

Срещата започна двуостро, като в 5-ата минута Хуан Мата получи пас зад защитата, но отблизо не успя да отбележи. Три по-късно Карим Бензема получи остър пас по земя и стреля от движение, но покрай вратата.

В 18-ата минута Манчестър Юнайтед стигна до откриване на резултата. Матео Дармиан се включи добре по десния фланг и по земя върна към Алексис Санчес, който от движение засече топката във вратата за 1:0.

В 24-ата минута Винисиус навърза Фосу-Менса на десния фланг и прати топката в наказателното поле, където Гарет Бейл не успя да я насочи достатъчно добре по посока на вратата.

В 27-ата минута Юнайтед стигна и до втори гол. Мата центрира в пеналта, Алексис с глава свали за Андер Ерера, който веднага стреля към вратата и бе точен за 2:0.

В самия край на полувремето Реал намали изоставането си. Тео Ернандес центрира остро по земя и този път Бензема не сгреши, засичайки кълбото в мрежата за 2:1.

Втората част почти всичко по-интересно бе пред вратата на Давид Де Хеа. В 50-ата минута Борха Майорал отправи далечен удар, който бе спасен от вратаря. Последваха две възможности пред Мартин Одегаард, който първо стреля опасно от воле в 57-ата минута, а след това обстрелва вратата от фаул в 75-ата.

В 82-ата минута Борха Майорал пропусна едно от най-добрите положения за своя тим, засичайки отблизо центриране отляво, но покрай вратата. В самия карй на срещата Начо отправи мощен удар извън наказателното поле и топката мина опасно близо над вратата, но в аут.

Това бе последен мач за Ман Юнайтед в турнира, като тимът приключва с две победи и една загуба. За Реал пък това бе първа среща, като испанците имат да играят още с Ювентус и Рома в следващите дни.