Барса надделя над Тотнъм с дузпи в мач с красиви голове и груби грешки (видео)

Барселона започна с победа участието си на турнира "International Champiobs Cup". Тази нощ каталунците надделяха с дузпи над Тотнъм в сблъсъка между двата тима на "Роуз Боул" в Калифорния. В редовното време срещата приключи при резултат 2:2 след като испанците поведоха с две попадени през първата част чрез Мунир Ел Хадади в 15-ата и Артур в 29-ата минута. След това обаче англичаните изравниха в рамките на две минути през второто полувреме след изключително груби грешки в отбраната на съперника. Първо Хеунг-Мин Сон намали в 73-ата, а след това Нкуду изравни в 75-ата минута. Така се стигна до изпълнение на дузпи, където младоците от Барса показаха по-здрави нерви и изпълниха 5 от 5 точни изстрела, докато Антъни Георгиу не успя да преодолее Яспер Силесен от бялата точка и така с 5:3 победата отиде на сметката на блаугранас.

Първото полувреме не бе особено вълнуващо, макар да паднаха два гола. С една от първите си по-добри атаки Барселона стигна до откриване на резултата. В 15-ата минута Сержи Роберто центрира в наказателното поле, Рафиня Алкантара свали с глава към Мунир Ел Хадади, който също с глава бе точен за 1:0.

В 29-ата минута каталунците удвоиха преднината си. Артур получи пред наказателното поле, нагласи си топката и с мощен шут я заби неспасяемо в сглобката на вратата за 2:0.

Тотнъм пък трудно стигаше до голови положения, като единствено Кристиан Ериксен стреля опасно от фаул, но Яспер Силесен спаси.

Втората част предложи повече интересни моменти. В 52-ата минута удар от фаул на Ериксен се отби от гредата. След това в 58-ата минута Хеунг-Мин Сон отправи изстрел, който попадна в ръцете на Силесен.

В 66-ата минута събитията се пренесоха пред другата врата, където Малком стреля опасно по земя, но вратаря спаси.

В 73-ата минута защитата на Барса действа изключително неубедително при едно центриране отляво, няколко играчи не успяха да изчистят и топката стигна до Сон, който без забавяне я прати във вратата.

Само две минути по-късно по много идентичен начин Тотнъм стигна и до изравняване на резултата. Този път центриране отдясно внесе страхотна паника в отбраната на каталунците, защитник изчисти от голлинията, но след това Нкуду бе точен за 2:2.

До края на мача англичаните бяха по-активният отбор и отправиха няколко изстрела по посока на вратата на Силесен. В 85-ата минута обаче Барса можеше да стигне до успеха, след като Жан-Ив Табла навърза няколко играчи на съперника и отправи силен шут по земя, като кълбото профуча до гредата.

Така победителят трябваше да бъде определен с дузпи. Футболистите на Барса вкараха и при петте си опита от бялата точка, докато Георгиу не успя да отбележи за Тотнъм и това се оказа фатално, като с 5:3 победата отиде на сметката на каталунците.