Марица (Пд) загуби с 2:4 у дома от Хебър

Отборът на Марица (Пловдив) загуби с 2:4 от Хебър (Пазарджик) в контролна среща, играна тази сутрин на стадиона в квартал “Кършияка”. Маричани изиграха добро първо полувреме, а през второто бяха извършени доста смени и в игра влязоха всички налични футболисти. Промените се отразиха на играта, както и на резултата. Айкут Янъков откри за Марица в 11-та минута. Той проби от тъча, навлезе дълбоко в полето на гостите и от дъгата на наказателното поле, по земя, с хубав удар откри. При този резултат завърши първата част.

В началните минути на второто полувреме гостите изравниха. Малко след това грешка на вратаря на Хебър Дебърлиев за малко да бъде наказана от Янъков. Защитник върна към вратаря, който не успя да поеме добре. Янъков чукна топката, след което получи удар без топка от Дебърлиев, но съдията не отсъди нищо. Иначе топката премина на сантиметри от гредата.

Постепенно в състава на Марица бяха извършени доста смени. Гостите излязоха напред в резултата, а в 58-та минута Милен Танчев намали за 2:3 с хубав гол. След контраатака и дълъг дрибъл от центъра Танчев стреля от границата на наказателното поле по земя и отбеляза. Попаденията за пазарджиклии реализираха Станимир Димитров на два пъти, Ангел Лачов и Руслан Иванов.

Снимка: ПФК Марица 1921

Всичко най-интересно от Трета лига ще можете да следите на Facebook-страницата "Часът на Трета лига", както и всяка седмица в специализираното предаване по Sportal TV "Часът на Трета лига".