Гьоргес се сбогува с Москва на четвъртфинал

Водачката в схемата Юлия Гьоргес (Германия) отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на WТА на червени кортове в руската столица Москва с награден фонд 750 хиляди долара. Бившата номер 10 в света Гьоргес загуби от 17-годишната Олга Данилович от Сърбия с 3:6, 3:6 за 77 минути. 17-годишната Данилович попадна в основната схема като "щастлива губеща" от квалификациите и за първи път в кариерата си достига до полуфинал на турнир на WТА.

В спор за място на финала Данилович излиза срещу номер 5 Александра Саснович (Беларус). Саснович достигна до полуфиналите без игра след отказ на съперничката й и трета поставена Анастасия Севастова (Латвия) поради контузия. 17-годишната Анастасия Потапова също продължава напред в турнира.

Получилата "уайлд кард" представителка на домакините, която в първия кръг елиминира първата ракета на България Виктория Томова, спечели на четвъртфиналите срещу сънародничката си Валентина Ивахненко с 1:6, 6:3, 6:2 за 1:37 час. Потапова също ще играе за първи път в кариерата си на полуфинал на турнир на WТА. На полуфиналите рускинята среща Тамара Зиданшек (Словения), която победи Лаура Зигемунд (Германия) с 6:3, 6:4.