Българската мъжка двойка стигна 1/4-финал на Европейското по бадминтон

Българската мъжка двойка Людмил Гетов и Никола Тянков се класира за четвъртфиналите на европейското първенство по бадминтон за мъже и жени с увреден слух в Тренчин (Словакия). Гетов и Тянков постигнаха три победи в група "Д", а в първия кръг на основната схема почиваха. Регламентът на шампионата е изключително тежък, тъй като се играят първо по три мача в групова фаза, а след това елиминации.
По-късно днес Гетов и Тянков ще играят на четвъртфиналите срещу Сергей Дащенко и Сергей Коваленко (Украйна) и при успех ще спечелят бронзовите медали.
На смесени двойки Людмил Гетов и Богомила Калчева завършиха на девето място. Те се класираха на първо място в група "Е" с две победи, но на осминафиналите загубиха от Казимиерас Даускуртас и Вайва Зимантайте (Литва) с 6:21, 16:21 за 25 минути. Отборно на континенталния шампионат България завърши на пето място. Старши треньор на тима е най-успешната българска бадминтонистка Петя Неделчева.