Вратарска криза в Бърнли преди началото на новия сезон

Мениджърът на Бърнли Шон Дайш е изправен пред сериозна дилема само две седмици преди старта на новия сезон във Висшата лига, след като двамата основни вратари на тима са с контузии.

Ник Поуп, който бе включен в състава на Англия за световното първенство по футбол в Русия, получи травма в рамото след сблъсък с Джеймс Тарковски още в 13-ата минута по време на двубоя с Абърдийн от втория кръг на квалификациите за Лига Европа в четвъртък. Това наложи в игра за английския тим да се появи бившият страж на Манчестър Юнайтед Андерс Линдегор, който в Бърнли изпълнява функциите на трети вратар.

Том Хийтън, който е традиционният първи избор под рамката на вратата на Дайш, пък е с травма в прaсеца, която получи в понеделник по време на контролата с Престън Норт Енд и въобще не пътува със съотборниците си за мача в Шотландя, който завърши 1:1.

След края на мача Дайш заяви, че положението с Хийтън не би трябвало да е чак толкова сериозно, но не възнамерява да рискува здравето му преди началото на сезона във Висшата лига, докато ситуацията с Поуп е по-сериозна и вероятно той ще бъде извън игра за по-дълъг период от време.