ФИФА обяви списъка за треньор на годината в женския футбол

Четири дами и шестима мъже са сред кандидатите за най-добър треньор в женския футбол, обяви Международната футболна асоциация (ФИФА). Победителят ще бъде обявен в Лондон на 24-и септември, а преди това ще бъде проведен вот сред треньорите и капитаните на националните отбори, както и журналисти от 211-те членки на организацията.

Сред основните кандидати са Сарина Вийгман, която води Холандия и спечели приза през 2017-а, както и Асако Такакура, която вдигна купата на Азия с Япония. При мъжете се отличават Рейналд Педрос, който спечели трофея в Шампионската лига с Олимпик Лион и дубъл във Франция, и носителят на Копа Америка с Бразилия - Вадао. По-късно днес ще станат ясни списъците с кандидати за другите три категории - най-добри футболисти и треньори при мъжете, както и най-добър играч при жените.