Втора загуба за България на ЕвроБаскет

Националният отбор на България по баскетбол за жени до 20 години допусна втора загуба на европейското първенство в Дивизия "В" в Орадя, Румъния. В мач от четвъртия кръг на груповата фаза баскетболистките на Таня Гатева отстъпиха с 67:69 (18:22, 17:15, 19:19, 13:13) пред непобедения до този момент тим на Чехия, който с успеха си гарантира предсрочно място на полуфиналите.

Българките изиграха много силен мач и бяха съвсем близо до това да пратят срещата поне в продължение, но пропуск в последната атака направи Гергана Иванова. Преди това, само четири минути преди заключителната сирена, българският тим водеше в резултата с 65:63, но серия от 6:0 в полза на чехкините обърна хода на срещата.

Най-резултатна за България със 17 точки бе Гергана Иванова, Клаудия Пенкова прибави 14, а с 11 завърши Александра Петрова. За Чехия Луцие Хоскова реализира 15 точки, а Вероника Ворачкова вкара 14.

В четвъртък е последният мач на България от груповата фаза, а съперник е отборът на Турция. До момента и двата тима са с актив от 2 победи и 2 загуби.