Три медала за България от Световната младежка лига по карате

Каратеките на Клуб Никон завоюваха три медала на Световната младежка лига по олимпийско карате в хърватския град Умаг в силната конкуренция на близо 1900 състезатели от 74 държави. След сребърния медал на Теодора Цанева в първия етап на Мондиала в София през месец май, сега в средиземноморския курорт Денислав Стоянов спечели второто място в категория кадети след 6 страхотни победи до 52 кг.  В същата категория балканският сребърен медалист Иван Петков стигна до четвъртфиналите.

В категория кадети +70 кг Роберто Петров грабна бронза след общо 6 срещи. Това е първи медал за балканския ни шампион от световен форум.

Същевременно световната вицешампионка от 2017 г. Ивана Каменова стартира ударно в новата си възрастова група девойки до 53 кг. След 6 тежки битки тя завоюва третото място и отново доказа, че е една от най-добрите състезателки на планетата в нейната категория.

При 12-годишните деца Никола Зафиров спечели 5-о място, а Теодора Цанева се нареди седма.

"Преодоляхме поредното препятствие със стил, класа и много труд! Един сребърен и два бронзови медала, плюс пето и седмо място и още победи над класни състезатели от цял свят”, с тези думи Николай Цанев, старши треньор на КК Никон и една от най-успешните личности в родното карате, коментира впечатляващите резултати и позицията на клуба като № 1 в България, един топ клубовете на Балканите и в Европа.