Федерер разбра името на следващия си съперник

Южноафриканецът Кевин Андерсън ще бъде съперник на 8-кратния шампион Роджър Федерер на 1/4-финалите на “Уимбълдън”. Поставеният под №8 Андерсън надделя след около 3 часа и половина игра над французина Гаел Монфис със 7:6 (4), 7:6 (2), 5:7, 7:6 (4).

Андерсън имаше само един спечелен сет от 5 мача срещу Монфис до момента, но днес финалистът от миналогодишното Открито първенство на САЩ успя да надделее, показвайки по-добра концентрация в трите тайбрека.

В първия сет Андерсън проби в седмия гейм, но веднага след това загуби подаването си. Южноафриканецът все пак успя да да излъже противника си в тайбрека. Във втория сет Монфис поведе с 4:2, но Андерсън обърна до 5:4. Отново се стигна до тайбрек и Андерсън го взе още по-убедително. В третата част Монфис поведе с 5:2, сервираше за сета при 5:3, но допусна пробив и малко след това Андерсън изравни за 5:5. Французинът все пак направи брейк в 12-ия гейм и това сложи край на третия сет. В четвъртата част пробиви нямаше, а в тайбрека Андерсън поведе с 3:0. После се стигна до 4:4, но последните три точки бяха спечелени от южноафриканеца и двубоят приключи.

Андерсън няма спечелен сет в четирите си срещи с Федерер досега.