Федерер продължава без загубен сет

Роджър Федерер продължава победния си път на "Уимбълдън". Осемкратният шампион се справи с французина Адриан Манарино с 6:0, 7:5, 6:4 и се класира за четвъртфиналите

Швецарецът не само записа 11-а поредна победа на кортовете на “Ол Ингланд Клъб“, но в тези мачове няма загубен сет. Днес той спечели 32-и пореден сет на “Уимбълдън”. На четвъртфиналите той очаква победителя от двубоя между поставения под номер 8 Кевин Андерсън и Гаел Монфис.

Рекордьорът по титли от Големия шлем започна мача на много висока скорост. Той проби още в първия гейм, а след шест минути резултатът вече бе 3:0. Роджър направи серия от 14 поредни точки, а след 16 минути на корта първият сет бе приключил при 6:0. Манарино спечели едва пет точки в първата част, но в последния гейм стигна до шанс за пробив, което си беше постижение, тъй като това бе първия брейк пойнт, пред който Федерер се изправи от началото на турнира.

Развитието на мача накара публиката на централния корт да започне да подкрепя французина. Той отговори с доста по-добра игра във втория сет. След като спаси четири шанса за пробив, Манарино успя да спечели първия си гейм в срещата, след което вдигна победоносно ръце. 26-ият в света успяваше да се държи в сета, а съперникът му малко понижи нивото си, въпреки че продължаваше да има предимство. Французинът допусна пробив за 5:6, което реши сета.

Манарино удължи мача, като се държеше до известно време и в третата част. Федерер дори се изнерви на няколко пъти, тъй като не се възползваше от някои от шансовете си и можеше да приключи мача по-рано. В осмия гейм дори се създаде илюзия, че двубоят може да стане оспорван. Роджър губеше с 15:40 при свой сервис. Това обаче бе за кратко, тъй като той обърна гейма, а в следващия проби. Последва гейм на нула и краят на мача.