36-годишният Караилиев не даде шанс на съперниците си в тройния скок

Момчил Караилиев (АСКЛА Сливен) спечели поредната си национална титла в тройния скок. На държавния шампионат по лека атлетика за мъже и жени в София 36-годишният сливналия направи само един успешен опит от 16.50 м (+1.1 м/сек) при трите си излизания в сектора, но този резултат му беше достатъчен, за да се поздрави със златния медал. Георги Цонов (СКЛА Ботев Пловдив) спечели сребърното отличие с 16.17 м (+2.0 м/сек), а Румен Димитров (Локомотив-Пловдив) се качи на третото място на почетната стълбичка с 16.13 м (+1.2 м/сек).

Росен Карамфилов (КЛАСА) спечели десетата си национална титла в мятането на диск. Атлетът, който от няколко години живее и тренира в Норвегия, се прибра специално за шампионата и извоюва златния медал с 53.45 м. Съотборникът му Боян Костов зае второто място с 49.70 м, а Деян Гемижев (Ивайло 93-В.Търново) заслужи бронза с 45.35 м.

В мятането на диск при жените Рената Петкова (КЛАСА) се поздрави с националната титла в дисциплината за четвърти път. Тя спечели златото с 49.03 м. Призовата тройка при дамите допълниха Полина Макаева (АК Георги Дъков) с 44.33 м и Магдалена Съйкова (КЛАСА) с 44.11 м.

Снимки: ВЛАДИМИР ИВАНОВ/Sportal.bg

ФОТОГАЛЕРИЯ от първия ден на държавното първенство за мъже и жени, момчета и момичета под 16 г. ТУК!!!