Дел Потро чупи рекорди, Раонич продължава напред

Хуан Мартин Дел Потро счупи няколко рекорда с днешната си победа на “Уимбълдън”. Аржентинецът спечели с 6:4, 7:6(4), 6:3 срещу Беноа Пер от Франция и се класира за осминафиналите. Там той ще се изправи срещу друг французин - Жил Симон, който се справи с Матю Ебдън след 6:1, 6:7(3), 6:3, 7:6(2).

Дел Потро стана част от историята на “Уимбълдън” още през 2013 г., когато участва в най-дългия полуфинал в история срещу Новак Джокович в мач, продължил 4 часа и 43 минути. Сега поставеният под номер 5 достигна до осминафиналите за четвърти път, като изпревари по този показател сънародника си Давид Налбандян, който игра на финала в Лондон през 2002 г. Освен това Хуан Мартин стана аржентинецът с най-много победи на турнири от Големия шлем и с най-много победи на “Уимбълдън”.

Срещу Пер той направи 32 печеливши завършващи удара, като реализира пет от 12-те си възможности за пробив. Делпо продължава без загубен сет. Потенциален негов съперник на четвъртфиналите е световният номер 1 Рафаел Надал.

Междувременно Милош Раонич продължава доброто си представяне на “Уимбълдън”. След като имаше проблеми с болки в коляното и дясното рамо през последните седмици, на тревата на “Ол Ингланд Клъб“ той демонстрира отлична форма. Финалистът от 2016 г. довърши мача си от третия кръг, който вчера бе прекъснат поради тъмнината на изтичащия ден в Лондон. Канадецът стигна до успех срещу квалификанта от Австрия Денис Новак със 7:6(5), 4:6, 7:5, 6:2. На осминафиналите Раонич ще срещне дебютанта Макензи Макдоналд от САЩ.