Гаргов не успя да се класира за еврофинала на 400 м в Унгария

Михаил Гаргов не успя да се класира за финала на 400 метра на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 18 години в унгарския град Дьор. Българският състезател финишира седми в първия полуфинал с резултат 51.12 сек. Гаргов бяга в наводнения първи коридор, което допълнително усложни представянето му. Заради проблем с електронната система осмината състезатели от първата серия бяха държани под дъжда около 10-ина минути, но след като отстраняването на проблема изискваше по-дълго време атлетите бяха прибрани и изведени отново на пистата след около 15-ина минути. Победител в полуфинала на родния състезател стана италианецът Лоренцо Бенати с 47.19 сек, което беше и най-силният резултат преди финала. Постижението на Гаргов му отреди 22-ро място в класирането.