Дел Потро помете Лопес, Кирьос се изправя срещу Нишикори

Поставеният под №5 Хуан Мартин Дел Потро се класира за третия кръг на “Уимбълдън”. Аржентинецът надигра с лекота испанския ветеран Фелисиано Лопес - 6:4, 6:1, 6:2. Дел Потро не загуби нито един гейм на свой сервис в мача и се справи с рекордьора по брой поредни участия на турнирите от “Големия шлем” за 1 час и 35 минути.

В третия кръг Делпо ще премери сили с колоритния французин Беноа Пер, който днес елиминира поставения под №26 канадец Денис Шаповалов с 0:6, 6:2, 6:4, 7:6 (3).

Поставеният под №15 Ник Кирьос също продължава напред. Австралиецът не даде сет на холандеца Робин Хаасе - 6:3, 6:4, 7:5. Японецът Кей Нишикори (№24) пък срещна сериозна съпротива от “щастливия губещ” от квалификациите Бърнард Томич, но все пак елиминира австралиеца с 2:6, 6:3, 7:6 (7), 7:5. Нишикори е следващият противник на Кирьос.

В един от най-завързаните мачове при мъжете днес руснакът Карен Хачанов пречупи с 6:3, 6:4, 3:6, 6:7 (4), 7:5 кипърския ветеран Маркос Багдатис, а победи във втори кръг записаха още Иржи Весели (Чехия) и Матю Ебдън (Австралия).