Надал с трисетова победа, Джокович задмина Макенроу

Рафаел Надал се класира за третия кръг на “Уимбълдън”. Световният номер 1 спечели с 6:4, 6:3, 6:4 срещу Михаил Кукушкин от Казахстан. Испанецът спечели с убедителен резултат, но трябваше да се потруди, за да стигне до успеха. Следващият съперник на Рафа ще е 19-годишният австралиец Алекс Де Минаур.

Надал трябваше да се справя с три възможности за пробив срещу 77-ия в света Кукушкин още в първия си сервис гейм. Испанецът се справи и след ранен пробив поведе с 3:0. Съперникът му обаче отговори и успя да изравни за 3:3 преди да пропусне великолепна възможност да пробие още веднъж. След колебливото начало Рафа вдигна нивото и Кукушкин не успяваше да бъде равностоен. Тенисистът от Казахстан поведе с 3:1 в третия сет, но допусна обрат и Надал успя да приключи мача в три сета.

"Той игра много добре. Щастлив съм, че спечелих. Този мач беше добър тест за мен. Победа в три сета е добър резултат за мен. Мачът беше равностоен, трябваше да компенсирам изоставане от един пробив в третия сет. Хубаво е, че съхраних енергия и не се задържах дълго на корта", каза Надал след мача.

Новак Джокович също преодоля втория кръг на “Ол Ингланд Клъб“. Сърбинът бе убедителен срещу Орасио Себайос от Аржентина, като спечели с 6:1, 6:2, 6:3. Той записа победа номер 60 на “Уимбълдън” и остави зад себе си по този показател Джон Макенроу, който е с 59. Само петима тенисисти имат повече победи на тревата в Лондон - Роджър Федерер (93), Джими Конърс (84), Борис Бекер (71) и Пийт Сампрас (63).

Джокович бе пратен да играе на корт номер 2, което се случва за първи път от 2009 г. Носителят на 12 титли от Големия шлем обаче си свърши работата доста ефективно. Той приключи първия сет за 22 минути, а след ранен пробив контролираше и втората част. В един момент от мача той поиска на физиотерапевт за проблем с лявото бедро, но сякаш нямаше нищо сериозно.