Квитова аут от "Уимбълдън", Бушар продължава напред

Двукратната шампионка Петра Квитова (Чехия) отпадна в първия кръг на “Уимбълдън”. Поставената под номер 8 в схемата Квитова загуби от Александра Саснович (Беларус) с 4:6, 6;4, 0:6 за 2:14 часа.

24-годишната Саснович направи пробив в седмия гейм, по пътя си към успеха в първия сет.

Във втората част Квитова взе първите три гейма, след което поведе с 5:2. Саснович стигна до пробив в деветия гейм, но още в следващия загуби подаването си и чехкинята изравни резултата.

В третата част Саснович, която е номер 50 в световната ранглиста, не загуби нито един гейм и спечели мача. Във втория кръг тя ще играе срещу Тейлър Таунзънд (САЩ).

Квитова направи 36 непредизвикани грешки и отпадна на старта на "Уимбълдън" за първи път след 2009 година.

В същото време напред продължава преминалата през квалификациите Южени Бушар (Канада). Финалистката от 2014 година надви участващата с “уайлд кард” британка Габриела Тейлър с 6:0, 4:6, 6:3.