100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4 /почивка/

Националите по плажен футбол сразиха Молдова

Националният отбор на България по плажен футбол записа убедителна победа със 7:1 над Молдова в приятелска среща, която се игра на плажа във варненския квартал "Аспарухово".
Националите направиха много силен мач и можеха да победят дори по-убедително. Трябва да се отбележи, че молдовците са с няколко позиции по-високо от нашите в ранглистата на Европа. Преди началото на срещата гостите връчиха специален плакет на треньора на България Симеон Христов.
Неговите възпитаници започнаха много силно и след само 90 секунди игра Мартин Великов откри резултата. Точно една минута по-късно Филип Филипов удвои разликата и така завърши първата третина. В 16-ата минута Иван Мартинов направи добър пробив в наказателното поле, топката мина покрай няколко играчи и Александър Стригин си отбеляза автогол. Последва изключително красиво попадение на Филип Филипов със задна ножица - 4:0.
До края на втората третина Филип Филипов и Живко Парашкевов направиха 6:0. Молдовците все пак намалиха резултата чрез Андрей Негара в 28-ата минута, но Филипов с петото си попадение оформи крайния резултат три минути преди края на мача. Утре в 10.30 часа двата отбора отново се срещат в контрола във Варна. Спарингите са генерална репетиция за предстоящите мачове от ЕВРОлигата по плажен футбол в края на тази седмица в Португалия.