Баная спечели с лекота в Холандия

Франческо Баная (Италия, Kalex) спечели с лекота четвъртата си победа за сезона в клас Moto2 от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта.

Италианецът тръгна от първа позиция на решетката в състезанието за Гран При на Холандия и поведе с 2.5 секунди пред Лоренцо Балдасари (Италия, Kalex), който oбаче спука задна гума и се прибра в гаража на отбора си. Това изпрати Фабио Куартараро (Франция, Speed Up) на втора позиция.

В крайна сметка Баная финишира с време 39:30.436 минути, а Куартараро изостана с 1.748 секунди. Трети завърши Алекс Маркес (Испания, Kalex) с пасив от 2.179 секунди.

Баная остана лидер в класирането с актив от 144 точки и 16 повече от Мигел Оливейра (Португалия, КТМ), който завърши шести в Холандия. Маркес е трети със 110 точки.