Минесота изпусна и после излъга Чикаго Уайт Сокс по абсурден начин (видео)

Почти 5 часа отне на Чикаго Уайт Сокс и Минесота Туинс да излъчат победител в последния трети мач от серията помежду им в Американската лига на МЛБ. След 13 ининга и 4,51 ч. игра на ст. "Гарантийд Рейт Фийлд" във Ветровития град "близнаците" се наложиха с 2:1 по един от най-грозните начини в бейзбола – с разходка при пълни бази.

Спечели я германецът Макс Кеплер срещу Ектор Сантяго (L 2-3) при 2 аута в четвъртата допълнителна част. Шестият риливър на "белите чорапи" започна втората си защита с два бързи аута, след което дълбок удар на Логан Морисън се отклони от ръкавицата на левия аутфилдер Чарли Тилсън и се превърна в двоен хит. После Сантяго пусна Еире Адрианса с умишлена база за боли, но даде и още две разходки по своя вина – на Джейк Кейв и на Кеплер, донесла оказалата се победна точка в мача.

Алън Бусниц (W 2-0), също седми питчер на Минесота за вечерта, направи последните 5 аута за победата, която бе едва втора за тима в последните седем двубоя.

Още по-абсурдното обаче е, че всъщност Туинс можеше да спечели срещата и в редовните 9 ининга, но изпусна аванс от 1:0 по абсолютно същия начин, по който по-късно победи – с разходка при пълни бази с 2 аута в последната част! Гостите от Минеаполис поведоха в 7-ия с хоумрън на Морисън и в 9-ия топката пое клоузърът Фернандо Родни (BS 4). Доминиканецът направи два бързи аута, но след това позволи единичен хит на Йолмер Санчес и уцели Тим Андерсън, а за капак пусна две поредни бази за боли – на Чарли Тилсън и на пинч-хитъра Даниъл Палка за 1:1.

"След мача му казах: "Ето на това му се вика точка!" – сподели с усмивка мениджърът на Минесота Пол Молитър по адрес на своя затварящ питчер. – Той загуби контрол върху чейнджъпа, а после започна да се бори със себе си."

С измъчения успех Туинс се спаси от пълно разчистване в серията срещу Уайт Сокс, преди да се изправи за още три мача като гост срещу другия отбор в града – Чикаго Къбс, на неговия ст. "Ригли Фийлд". Въпреки че е спечелил само 4 от последните 10 срещи, Минесота (35-42) остава на второ място в Централната дивизия – най-слабата в цялата Висша лига този сезон. Лидер тук е Кливланд Индиънс (44-35), следван от общо четири тима с отрицателен баланс, включително предпоследния Чикаго Уайт Сокс (28-52).

Чикаго Уайт Сокс - Минесота Туинс 1:2 (13 ининга)