Първа победа за Дунав в контролите

Дунав победи с 4:1 Ботев Гълъбово във втората си контрола от летния подготвителен период. Мачът се игра на стадиона в Мъглиж, а дебютните си голове с фланелката на русенци вкараха Ахмед Ахмедов и Иван Коконов.
В 10-ата минута Ахмед Ахмедов откри резултата. В 16-та минута резултатът бе удвоен от Иван Коконов.
Само две минути по-късно Бранимир Костадинов направи резултата класически.
Играчите на Ботев Гълъбово намалиха изоставането си две минути след подновяването на играта.
До края на мача футболистите на Дунав имаха инициативата на терена и в самия край на срещата Бранимир Костадинов увенча добрата си игра с нов гол, оформяйки крайното 4:1.
Следващата контрола на Дунав е на 30-ти юни с Витоша (Бистрица). Мачът е в Севлиево от 18.00 часа.

Дунав: Станислав Антонов (46-Филип Димитров), Христо Лемперов (31-Христо Попадийн), Мартин Ковачев, Георги Динков (60-Константин Цветанов), Преслав Петров, Красимир Станоев (46-Мерт Нуриев), Иван Коконов (60-Сонер Хюсеин), Александър Александров (60-Валентино Макавеев), Божидар Васев, Бранимир Костадинов, Ахмед Ахмедов (46-Даниел Пехливанов)