Донски прескочи първото препрятствие в Сетубал

Държавният шампион по тенис в зала Александър Донски се класира за втория кръг на турнира на твърди кортове в Сетубал (Португалия) с награден фонд от 15 хиляди долара. Квалификантът Донев се справи на старта на основната схема с участващия с "уайлд кард" представител на домакините Мартим Леоте Прата от Португалия с 6:1, 6:7(6), 6:3 за 2.13 минути игра.

Българинът можеше да приключи и далеч по-рано мача, след като взе убедително първата част, но пропиля аванс от 4:2 гейма във втория сет, в който пропусна и мачбол при 6:5 точки в последвалия тайбрек. Той си осигури 1 точка за класацията на АТП и 258 долара, а за място на четвъртфиналите ще играе срещу втория в схемата и бивш номер 62 в света Фред Жил от Португалия.
Снимка: Марин Маринов, Sportal.bg