Радванска оцеля след два мачбола

Шампионката през 2008 година Агниешка Радванска (Полша) спаси два мачбола и се класира за третия кръг на турнира по тенис на трева в Ийстбърн с награден фонд 917 хиляди долара. Радванска елиминира поставената под номер 15 Даря Гаврилова (Австралия) с 5:7, 7:6(4), 6:0.

Полякинята, която играе в първия си турнир от април насам след травма на гърба, беше близо до отпадане, след като допусна обрат в първия сет от 4:1, а във втората част допусна пробив за 5:6. В следващия гейм Гаврилова на два пъти пропусна да затвори мача със собствен сервис, а в тайбрека Радванска взе четири от последните пет разигравания, за да изравни резултата. Австралийката се срина и в третата част полякинята триумфира без особени затруднения.

За място на четвъртфиналите Радванска ще се изправи срещу двукратната шампионка на "Уимбълдън" и номер 3 в схемата Петра Квитова (Чехия). Квитова, финалистка в Ийстбърн през 2011 година, пласира 27 печеливши удара при успеха над украинката Катерина Бондаренко със 7:5, 6:3, след като навакса изоставане от 1:3 гейма във втория сет.

Полуфиналистката от миналия сезон и поставена под номер 13 Йоана Конта (Великобритания) не допусна пробив и спечели убедително срещу Александра Крунич (Сърбия) с 6:1, 6:3. В третия кръг представителката на домакините ще срещне водачката в схемата и победителка в турнира през 2009 година Каролине Возняцки (Дания).

14-ата поставена Барбора Стрицова от Чехия надделя с 6:1, 6:4 над Дона Векич (Хърватия), а следващата й съперничка ще бъде поставената под номер 2 и защитаваща титлата си от миналия сезон Каролина Плишкова също от Чехия.