Анди Мъри победи Вавринка в Ийстбърн

Бившият номер 1 в световната ранглиста Анди Мъри записа първа победа след завръщането си на корта. Мъри победи Стан Вавринка (Швейцария) с 6:1, 6:3 за 78 минути и се класира за втория кръг на турнира по тенис на трева в английския град Ийстбърн с награден фонд 661085 евро. И двамата тенисисти участва в надпреварата с "уайлд кард". 31-годишният Мъри, който се възстановяваше почти години от операция на бедрото, игра на турнира "Куинс Клъб" в Лондон през миналата седмица, но загуби в първия кръг от Ник Кириос (Австралия).

"Щастлив съм от победата. В първия сет играх много добре. Във втората част имах момента на несигурност, бях нервен в края, защото все пак не съм играл една година", заяви Мъри след мача.

Във втория кръг той ще играе срещу сънародника си Кайл Едмънд.

33-годишният Вавринка също дълго време отсъства от корта заради операция на коляното и все още не е в оптимална форма.

Поставеният под номер 7 Давид Ферер (Испания) победи Матео Беретини (Италия) със 7:5, 6:3. Шампионът за 2011 година Андреас Сепи (Италия) отпадна на старта след загуба от Денис Истомин (Узбекистан) с 3:6, 7:6(4), 6:7(4) за 2:28 часа. Представителят на домакините Джей Кларк елиминира Райън Харисън (САЩ) с 6:4, 6:1, Джон Милман (Австралия) постигна успех срещу Жил Мюлер (Люксембург) с 6:7(5), 6:3, 6:2, а в изцяло американски сблъсък Джаред Доналдсон победи Тейлър Фриц с 6:7(8), 6:3, 7:6(3).