Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Лудогорец се разправи с новак в австрийската Бундеслига (видео+снимки)

Българският шампион Лудогорец се наложи над новака в австрийската Бундеслига Вакер (Инсбрук) с 2:1 в контролна среща. Приятелският двубой се игра на стадион “Йенбах” в Австрия, където “орлите” са на подготовка. Първото попадение реализира Клаудио Кешерю в 11-ата минута с плътен изстрел от границата на големия пеналт с десния крак. В 67-ата минута Жоао Пауло се разписа за 2:0. В 88-ата минута Вакер намали чрез Даниеле Габриеле - 2:1.
Това е втората контрола, която Лудогорец изигра по време на лятната си подготовка. В Смолян възпитаниците на Пауло Аутуори победиха Марица с 11:0. Днес главният мениджър на "зелените" Аутуори заложи на 17-годишния Доминик Янков.
Лудогорец надигра своя опонент и почти не даде шанс на Вакер, но отново си пролича старата слабост да допуска елементарни попадения. Именно върху това трябва да работи главният мениджър Пауло Аутуори.
Първото попадение реализира Клаудио Кешерю в 11-ата минута с плътен изстрел от границата на големия пеналт с десния крак.
Австрийският тим също имаше шансове за попадение. В 20-ата минута от пряк свободен удар след нарушение на Лукас Саша, Кершбаум стреля над вратата на Лудогорец.
В 27-ата минута Джоди Лукоки пропусна да се разпише сам срещу вратаря. Бързоногото крило пое топката от центъра и надбяга защитата на Вакер, но шутира право в стража Кристофър Нет.
Малко преди това удар на футболист на австрийците профуча на сантиметри над напречната греда.
През втората част Аутуори пусна нов отбор, като на терена остана единствено Форстър. В 55-ата минута шампионите можеха да си осигурят комфортна преднина, но Якуб Шверчок не успя да отбележи от добра позиция.
Няколко минути по-късно Густаво Кампаняро стреля над напречната греда от чиста позиция.
Така се стигна до 67-ата минута, когато появилият се на терена през втората част Жоао Пауло се разписа с топовен удар - 2:0.
В 88-ата Даниеле Габриеле бе оставен сам срещу вратаря и прехвърли Наумов за крайното - 2:1.
Втората контрола на Лудогорец в Австрия е на 23-и юни срещу шампиона на Азербайджан и участник в групите на Шампионската лига Карабах.

ЛУДОГОРЕЦ - ВАКЕР 2:1