Магдалена Рибарикова отпадна в Нотингам, Осака продължава на 1/4-финалите

Словачката Магдалена Рибарикова, която през миналата година достигна до полуфиналите на "Уимбълдън", отпадна още във втория кръг на турнира по тенис на трева в Нотингам.

29-годишната Рибарикова, поставена под номер 2 в основната схема, загуби с 3:6, 6:1, 5:7 от белгийката Мона Бартел.

В четвъртфиналите Бартел ще играе с победителката от мача между белорускинята Вера Лапко и защитаващата титлата си хърватка Дона Векич.

Японката Наоми Осака, поставена под номер 3 в схемата, продължава на четвъртфинал след успех с 6:3, 6:2 над чехкинята Дениса Алертова.

Следващата съперничка на Осака ще бъде румънката Михаела Бузарнеску, която победи с 6:3, 5:7, 6:3 американката Ирина Фалкони.

Напред към следващия кръг продължава и словенката Далила Якупович, която победи с 6:4, 6:3 полякинята Магдалена Фрех.