Панатинайкос привлече Денислав Коджабашев

Носителят на два сребърни европейски медала по тенис на маса за хора с увреждания и пети от Параолимпийските игри в Рио де Жанейро през 2016 г. Денислав Коджабашев ще се състезава за Панатинайкос през новия сезон, научи Sportal.bg. Отборът от Атина завърши на второ място сезон 2017/2018 и ще участва в европейските клубни турнири през август и септември. Варненецът е първият чуждестранен състезател, който ще играе за мъжкия тим на Панатинайкос откакто отборът съществува. Миналата година Коджабашев се състезава за друг клуб от Атина - ПЕРА, с който завърши на четвърто място.

"Аз съм първият чуждестранен състезател, който ще играе за мъжкия отбор на Панатинайкос откакто отборът съществува. Този факт ме кара да се чувствам много горд и още по-нахъсан да защитавам успешно името на отбора", сподели Коджабашев пред Sportal.bg.

Теодор Александров и Петьо Кръстев, с които Коджабашев стана шампион на България с Дунав Русе този сезон, също ще играят в гръцкото първенство, като тримата ще са съперници в битката за титлата в южната ни съседка. Теодор Александров за втора година ще играе в отбора на Татавла, клуб от Атина, който през миналия сезон се бори до последния кръг за шампионската титла, която беше спечелена от Олимпиакос.
Петьо Кръстев пък ще направи дебют в гръцкото първенство. Той ще защитава цветовете на Орестиада.

Европейската шампионка на двойки за девойки през миналата година Мария Йовкова също ще смени клуба си в Гърция. 19-годишната асеновградчанка ще играе за Татавла, след като през миналия сезон защитаваше цветовете на Кавала във втора лига, където завърши без загуба.

Елица Замфирова и Ненка Тушлекова ще играят в женския отбор на Панатинайкос във втора лига и ще се опитат да върнат тима в елитната първа лига.