Сезонът за Барселона приключи след драматична загуба от Баскония

Сезонът за носителя на купата на Испания по баскетбол - Барселона. приключи след драматична загуба с 82:88 след продължение от Баскония в четвъртия мач от полуфиналната серия в първенството. Играчите на Светислав Пешич отстъпиха с 1-3 успеха в серията.

Каталунците бяха догонващи през всичките 40 минути на редовното време, а по-малко от минута преди края пасивът им бе 4 точки. С героични действия и активна игра в защитата обаче домакините успяха да изравнят със забивка на Виктор Клавер за 76:76. Водени от инерцията домакините дори взеха аванс от 3 точки в началото на допълнителния период при 80:77 след ново точно изпълнение на Клавер.

Въпреки обрата обаче гостите от Баскония успяха да запазят спокойствие и водени от Торнике Шенгелия си върнаха аванса в резултата, а с това и достигнаха до победата. Успехът осигури класиране на тима за финалната серия за първи път от сезон 2009/10, когато Баскония, тогава под името Каха Лаборал, спечели титлата след 3:0 победи срещу Барселона.

Най-резултатен за победителите от Баскония в двубоя в "Палау Блауграна" бе Шенгелия с 22 точки, докато Мат Джанинг добави 14. За Барселона Тома Юртел реализира 16 точки, а с 14 остана Виктор Клавер.

Българинът Александър Везенков отново не бе включен в групата на Барселона за мача. Крилото се очаква да се завърне в България в близките дни, където да започне тренировки с националния отбор за предстоящите световни квалификации с Исландия и Чехия. Съперник на Баскония във финала в АСВЛигата ще бъде европейският първенец и шампион в редовния сезон Реал Мадрид.